Haber

14. Satranç Turnuvası sona erdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen 14. Satranç Turnuvası sona erdi. 7-12 yaş arası bin öğrencinin mücadele ettiği satranç turnuvasının şampiyonları kupalarını aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Antalya İl Temsilciliği iş birliğinde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 14. Klasik Satranç Turnuvası tamamlandı. Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen turnuva üç gün sürdü. Turnuvada 7-12 yaş arası çocuklar toplam 6 kategoride yarıştı.

ŞAMPİYONLAR İÇİN KUPA VE MADALYA

Toplam 1000 çocuğun katılımıyla gerçekleştirilen turnuvada 7 yaş genel kategorisinde Yiğit Atik, 7 yaş kızlar kategorisinde ise Bahar Neva Karataş birinci oldu. 8 yaş genel kategorisini Tunç Kaplan, 8 yaş kızlar kategorisini ise Meriç Akgün kazandı. 9 yaşında Emin Tekin, kızlarda Amine Sare Tunç, 10 yaş genelinde İbrahim Rafetoğlu, kızlarda Maya Şahin birinci oldu. 11 yaşında Mete Kırıcı, 11 yaşında kızlar Tuana Yılmaz, 12 yaşında Ilgın Destina Nurdoğan ve 12 yaşında bayanlarda Hayat Kent şampiyon oldu. Kategorilerinde ilk 3 dereceye giren sporculara kupa, ilk 10 dereceye giren sporculara ise madalya verildi. Her kategoride ilk 3 dereceye giren sporculara bilgisayar ve robotik kodlama kursları verildi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberhilvan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu