Haber

CHP’de İzmir aday krizi! Erdem, Ongun’a saldırdı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart 2024 Yerel Yönetimler Genel Seçimi aday belirleme süreci yoğun bir şekilde devam ediyor. Tartışmaların merkezindeki kentlerden biri de İzmir Büyükşehir Belediyesi. Seçimlere kısa süre kala İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı açıklanmayan partide, ‘İzmir krizi’Oluyor.

İZMİR’DE ADAY KRİZİ

CHP Medya, Planlama ve Sosyal Medya Politikalarından Sorumlu Eski Genel Başkan Yardımcısı Eren Fazilet, X hesabından yaptığı paylaşımda mevcut lider Tunç Soyer’in boşa gittiğini belirtti.

“SEBEP KILIÇDAROĞLU’NUN TOPLANTIDA DESTEKLENMESİDİR”

“Bu akşam CHP İzmir Belediye Başkanı adayı belli oldu”Erdem şunları söyledi: “Bu saatte böyle bir tweet atmak istemezdim. Ama ne yazık ki tüm diplomatik iletişimler başarısız olduğundan kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğdu. Bu akşam CHP İzmir Belediye Başkanı adayı belirleniyor. Ve Tunç Soyer de söz konusu” benzeri görülmemiş bir şekilde boşa gidecek! Karşıyaka Belediye Başkanı “Cemil Tugay aday olmak üzere. Şu anda İzmir’i yüzde 100 kazanacak isim olan Tunç Soyer’in yerine Cemil Tugay geliyor. Sebebi ise kongrede Kılıçdaroğlu’nu desteklemesidir.”dedi.ERDEM, MURAT ONGÜN’E SPREY YAPTI

Eski CHP’li Erdem, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun’a, paylaşımının ardından gelen tepkilerin ardından çok sert tepki gösterdi. “Saraçhane’nin ücretli trolleri, aptalları ve gevezeleri beni Twitter’da TT yaptı”Fazilet diyor ki: “Lanet olsun oğlum! Ben bu partiden dolayı hapse atıldım. Senin gibi paralıların propagandasıyla bir daha geri dönmeyeceğim. Murat Ongun, köpeklerini, ücretli trollerini üzerimden çek! diyen adam sensin.” CHP’ye yönelik “Bu boktan parti dernek olsaydı ülke kurtulurdu”! Çekin köpeğinizi, ağzımı açmayayım!”söz konusu.

 

KAYNAK: HABER7

gerzehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu