Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı Ortaklarının Gaziantep Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı ortaklarını taşıyan uçak, önceki gün kimliği belirsiz cismin tespit edildiği Gaziantep hava sahasına 2 savaş uçağı eşliğinde geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs 2023’te ikinci tur yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından deprem kuşağıyla seyahatlerine başladı. Cumhur İttifakı ortakları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Refah Partisi Genel Başkanı ile birlikte Hatay’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan Önder Fatih Erbakan, miting ve hastane açılışının ardından uçakla Gaziantep’e hareket etti.

Önceki gün Gaziantep-İstanbul havayolunda tespit edilemeyen cisim nedeniyle uçuşların yaklaşık 12 saat iptal edildiği Gaziantep Havalimanı’na iniş yapan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli ve YRP Lideri’ni taşıyan uçağa iki F16 savaş uçağı eşlik etti. Cumhur İttifakı’nın ortakları Erbakan.

Uçağın kendinden emin bir şekilde piste inip aprona yaklaşmasının ardından uçaktan inen Erdoğan, Bahçeli ve Erbakan, Cumhurbaşkanlığı aracıyla havalimanından mitingin yapılacağı İstasyon Meydanı’na hareket etti. Vatandaşların havalimanı çıkışında görmeyi beklediği Cumhur İttifakı ortaklarını taşıyan araç yolda durmazken, güzergah boyunca resmi araca havadan 2 Atak helikopteri eşlik etti.

Kent içinde miting alanı ve güzergahında da yoğun güvenlik önlemi alındı. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu