Haber

Emine Erdoğan, New York’ta bir Türk ailenin evinde iftar verdi

emine erdoğan, BM’de 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü özel oturumGitmek için geldiği şehirde Hoşcan ailesini ziyaret etti.

Cemile-Yunus çifti ve çocukları Ebru ve Ebrar Zeynep Hoşcan ile sohbet eden Emine Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eşi Hülya Çavuşoğlu ve Erdoğan çiftinin kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar eşlik etti. Emine Erdoğan, 30 yıldır aşçılık ve otelcilik alanında çalışan ve halen New York’ta bir restoranda şef ve yönetici olarak çalışan Yunus Hoşcan ile ev hanımı eşi Cemile’yi dinledi. , ABD’ye taşınmaları hakkında. Emine Erdoğan, Saint John’s Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde okuyan Ebru Hoşcan ve okul öncesi eğitim gören Ebrar Zeynep Hoşcan ile de eğitim hayatlarını konuştu.

İftar yemeğini Hoşcan ailesinin evinde yiyen Emine Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ” ABD New York’ta yaşayan Hoşcan ailesini ziyaret ettik. Orucumuzu birlikte açtık. Sofralarının samimiyetine ve huzuruna ortak olduk. Amerika’ya taşınma sürecini Yunus ve Cemile kardeşimizden duyduk. Çocuklarla eğitim hayatlarını konuştuk. Bu vesileyle mahallede yaşayan Türk vatandaşlarla da sohbet etme fırsatım oldu. El ele tutuşmamız gerektiğini hatırlatarak, Ramazan ayının kardeşliğimizi daim kılmasını diler, misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ederim.’ sözlerini kullandı.

haber-sarigol.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu