Haber

İngiliz kadına cinsel saldırı: 5 İsrailli gözaltında

Güney Kıbrıs’ın doğusundaki Ayia Napa beldesinde 20 yaşındaki İngiliz bir kadına cinsel saldırıda bulundukları iddiasıyla beş İsrail vatandaşı gözaltına alındı.

Güney Kıbrıs polis yetkilisinin verdiği bilgiye göre, adliyeye çıkarılan şüpheliler, soruşturma kapsamında 8 gün süreyle gözaltında tutulacak.

Haber, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis ve Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Hristodulidis ile Güney Kıbrıs’ta düzenlediği üçlü zirve öncesinde geldi.

İsrail Dışişleri Bakanlığı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, tutuklu vatandaşlarının aileleri ve Güney Kıbrıs yetkilileriyle temas halinde olduğunu duyurdu.

“BU OLAY İSRAİL TOPLULUĞUNA BİR UYARIDIR”

İsrail’deki Tecavüz Kriz Merkezleri Birliği İcra Direktörü Orit Sulitzeanu, olayın bir dizi grup cinsel istismar vakasının parçası olduğunu öne sürdü.

Sulitzeanu, “Bu vaka İsrail toplumuna bir uyarıdır çünkü münferit bir vaka değil, 2019’da Ayia Napa’da, yaklaşık bir ay önce Rodos’ta ve Girit’te olduğu gibi yurtdışındaki eğlence kültürünün bir parçası olarak burada tehlikeli bir durum. 2019’da.” “Küme cinsel istismar olgusu gelişiyor.”söz konusu.

Sulitzeanu, “İsrail’deki eğitim sistemi, gençlerin sağlıklı cinsellik ve cinsel zararların önlenmesi konusunda eğitilmesinde, arzunun ne anlama geldiğinin tartışılmasında, normalde suç teşkil edecek görüntülerin fotoğraflanıp dağıtılmasında kritik bir role sahiptir.”hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu