Haber

Kahramanmaraş seçim sonuçları açıklandı! Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun oyları sallanan bölgede…

Birinci tip cumhurbaşkanlığı seçiminde kendilerine oy vermedikleri için muhalefet partililerin ağır hakaretlerine maruz kalan depremzedeler, Kahramanmaraş’ta 2. cinsiyet seçimlerinde oy kullanmak için akın etti. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde yüzyılın felaketiyle sarsılan bir deprem bölgesi olan Kahramanmaraş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı açık farkla destekledi. İşte ikinci tıp seçimi sonuçları…

DEPREM BÖLGESİNDE VATANDAŞLAR OY VERDİ!

Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin ikinci versiyonu için oy kullanma süreci Türkiye genelinde saat 08.00’de başlıyor. 17:00’de sona erdi. Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen vatandaşlar, kurulan konteynerlerde oy kullandı.

KAHRAMANMARAŞ SEÇİM SONUÇLARI

Yüzyılın felaketine neden olan depremlerin ardından devlet tarafından bir an bile yalnız bırakılmayan Kahramanmaraşlı depremzedeler, yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına akın etti. İlk tıpta Kahramanmaraş’ta Cumhur İttifakı’nın oyu yüzde 70,86 olurken, Millet İttifakı’nın oyu yüzde 23,34’te kaldı. 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı İkinci Cinsiyet Seçimlerinde sandık başına giden depremzedeler oy kullanma sürecini tamamladı.

KAHRAMANMARAŞ’TA SEÇİLEN İLÇELER

Kahramanmaraş’ta ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimi için Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Elbistan, Göksu, Nurhak, Onikisubat, Pazarcık, Türkoğlu ilçelerinde oy kullanıldı.

KAHRAMANMARAŞ İLÇE SEÇİM SONUÇLARI

DEPREM MAĞDURLARINA ÇOK AĞIR SÖZLER

Bugün yapılan ikinci cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık başına giden CHP’li bir seçmen, depremin en şiddetli olduğu iller Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Hatay’da ağır sözler içeren sözler yazdı.

Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdiği görseli paylaşan CHP’linin oy pusulasının yanına şu notları bıraktığı görüldü: “Hatay’a lanet olsun”, “Yıkılsın Maraş”, “Çekelim Acıyaman”, “Enkazınızı Malatya görelim” Seçmen Annesini ve babasını kaybeden depremzedelere kızan Kılıçdaroğlu’nun oyların yüzde 90’ını alan Hatay’ın Defne’si İlçesiyle ilgili olarak “Defne’ye selamlar” yazdı.


 

KAHRAMANMARAŞ BAŞKANLIĞI CANLI SEÇİM SONUÇ EKRANI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu