Dünya

‘Red Bull Doodle Art’ Dünya Finali Gerçekleşti

Dünyanın Dört Bir Yanından En Yeterli Karalamalar Amsterdam’da Çıktı

Çizim ustalarının klasik yarışı Red Bull Doodle Art’ın dünya finali, 60’tan fazla ülkeden çok sayıda genç sanatçının katılımıyla Hollanda’da gerçekleşti. BantMag jürisi tarafından seçilen 2023 Türkiye finalisti Doğan Güneş, Amsterdam’da düzenlenen dünya finalinde ülkemizi başarıyla temsil etti.

 

Red Bull Doodle Arka, yaratıcı olduğu kadar özgün bir sanat dalı olan doodle’larla katılımcıların içindeki çocuğu bir kağıt kalemle ortaya çıkarma fırsatı sunuyor. Yeni nesil sanatçılara yönelik düzenlenen yarışma kapsamında karalamaları ile son aşamaya gelen ülkelerin finalistleri, Amsterdam’da düzenlenen büyük finalde hünerlerini sergiledi.

 

Amsterdam’da nefes kesen yarış

 

25-28 Mayıstarihlerde amsterdam2023 yılında düzenlenen Red Bull Doodle Back 2023 Dünya Finalinde ülkemizi temsil etme şansı yakalayan Doğan güneş Çizimdeki ustalığını alanının önde gelen heyetlerine sergiledi. Tüm eserlerin yaratıcılık, sanatsal beceri ve eğlenceli içerik çerçevesinde değerlendirildiği yarışmanın birincisi oluyor. İtalya‘itibaren Chiara Croceoldu.

Red Bull Doodle Backcountry finalistleri de Amsterdam’da düzenlenen bu 3 günlük dünya finali kapsamında atölyelerde yetenekli ve dünyaca ünlü sanatçılarla tanışma ve deneyimlerini paylaşma fırsatı buldu.

Aynı zamanda finalistlerin eserleri halkın katılımına açık bir stantta sanatseverlerle buluşurken, sanat ve inovasyonun bir araya gelmesiyle ortaya çıkan eserler etkinlik boyunca yoğun ilgi gördü. Red Bull’un ilk NFT projesi olan Red Bull Doodle Arka NFT koleksiyonu da kısa sürede 50.000 USD’nin üzerinde satış rakamına ulaştı ve bu fiyat tüm finalistler arasında eşit olarak paylaştırıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu