Haber

Sarıyer’den Deprem Bölgelerine 12 Bin Adet Yardım Paketi Gönderildi

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde vatandaşlar, iki günde topladıkları 12 bin 194 yardım kolisini Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan afet bölgelerine gönderdi.

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6’lık depremlerin ardından yıkılan 10 şehre ülke genelinden yardım gönderilmeye devam ediyor. Yardım için İstanbul Sarıyer’de üç toplama merkezi daha kuruldu. Ferahevler Belediyesi Şantiyesi, Ayazağa Rauf Denktaş Kültür Merkezi, Ana Hizmet Binası C Blok ve ayrıca muhtarlıklarda toplanan bağışlar, gönüllüler ve Sarıyer Belediyesi çalışanları tarafından tek tek ayrıştırılarak kutulara yerleştirildi. Tırlara yüklenen yardım malzemelerinin bir kısmı Yenikapı’daki toplama alanına götürülürken, bir kısmı da doğrudan Hatay’a gönderildi. İki günde toplam 12 bin 194 yardım kolisi toplandı.

Bu arada Sarıyer Belediyesi’nin Hatay Arsuz’a ulaşan portatif aşevi vatandaşlara yemek dağıtmaya devam ederken, bölgede 400 metrekarelik sahra çadırının hizmet vermeye başladığı bildirildi.

ŞÜKRÜ GENÇ: HİÇ BİR AFETTEN DERS ALMADIK

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu sarsıntının son olmayacağını belirterek, şu açıklamayı yaptı:

“Gün dayanışma günü. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu başkanlığında Afet Uyum Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz toplantı sonucunda İstanbul, Hatay ile eşleştirildi. Yardımlarımızı İBB koordinasyonunda Sarıyer’den Hatay’a ulaştırıyoruz. ve AFAD.Sarıyer’de sorumluluğu üstlendik.Toplum olarak sahip olduğumuz birlik ruhu ile yaraları hızla saracağımıza olan inancımı bir kez daha ifade ediyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Hiçbir felaketten ders almadık. . Bu felaket bizim için yeni bir başlangıç ​​olsun.”

YARALARI AYIRMAYA EL VERDİLER

Depremzedeler için yardım taşıyan Sarıyerli Aynur Kasap, duygularını ağlayarak dile getirdi. Kasap, “Çok acı. Diyecek başka söz bulamıyorum. Allah yardımcıları olsun” dedi.

Gönüllü olarak hayır işlerine koşan Remziye Tufan, “Burada olmak biraz vicdanımızı rahatlatıyor. İçtiğim çaydan, yediğim yemekten, yattığım yataktan bile suçluluk duyuyorum. Kendimi onların yerine koyuyorum.”

BÖLGEDE DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Öte yandan ilk andan itibaren “Gün dayanışma günüdür” diyerek başladığı çalışmalara devam eden Sarıyer Belediyesi, arama kurtarma köpeği Şilan ve eğitmeni Halit Canbaş, veterinerler, afet yardım malzemeleri ile birlikte inşaat ve elektrik ustaları, sağlık çalışanları, mühendis ve mimarlar. bölgeye gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu