Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesindeki yaraları sarıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde depremzedelere barınma sağlayarak zorunlu ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta depremzedeler için çadır sağlıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi sarsıntının olduğu ilk günden itibaren tedbirli bir şekilde sarsıntı bölgesindeki yaraları sarmaya devam ediyor. Hatay’ın ardından Gaziantep’in yardımına koşan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde de depremzedelere yardım ediyor. İslahiye’de aşevi kuran Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği sunuyor.

TEMEL GEREKSİNİMLER KARŞILANIYOR

Nurdağı ilçesinde konteyner ve çadırlarla kampüs kuran Antalya Büyükşehir Belediyesi, aşevi aracılığıyla günde 3 öğün yemek dağıtıyor. Kampüs içine kurduğu portatif fırın ile sıcak ekmek üretimi de yapan Büyükşehir Belediyesi, portatif duş ve portatif tuvaletlerle depremzedelerin zorunlu insani ihtiyaçlarını karşılıyor, giyim ve hijyen desteği sağlıyor.

YIKAMA ÇIKARMAK İÇİN DESTEK

Nurdağı’nda vinç, kova, kamyon gibi iş makineleriyle küçük bir araç parkı oluşturan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Nurdağı ve İslahiye çevresinde enkaz kaldırma çalışmalarına da destek veriyor.

ÇADIR YARDIMI

Antalya Büyükşehir Belediyesi şimdi de çadıra ulaşamayan depremzedeler için çadır desteği veriyor. Gaziantep, Şeyhkamil ilçesi ile Balıkhan ve Atalar köylerinde güçlü kaidelere sığınan depremzedelere Büyükşehir Belediyesi tarafından çadır desteği sağlandı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından 6-12 kişilik barınma kapasiteli çadırlar kurularak vatandaşların hizmetine sunuldu.

MARAŞ’A 40 ÇADIR GÖNDERİLDİ

Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta depremzedelerin çadır taleplerine kayıtsız kalmadı. Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinin çeşitli mahallelerindeki depremzedeler için 40 çadır gönderdi. Çadırlar Büyükşehir işçisi tarafından yeniden yerleştirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Hatay’ın Defne ilçesine bağlı Uğur Mumcu Meydanı’nda oluşturduğu çadır kentte depremzedelere barınma, 3 öğün yemek, yiyecek, giyecek ve hijyen takviyesi yapmaya devam ediyor.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

sefaatliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu