Haber

Patnos Yüzme Havuzunda ilk vuruşlar

Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi çerçevesinde Gençlik ve SporPatnos’ta Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzu hizmete açıldı.

25 metre uzunluğunda, 12.5 metre genişliğinde, 1.50 derinliğinde ve 5 kulvarlı çağdaş bir yapıya sahiptir. sporKompleks şeklinde tasarlanan Patnos yarı olimpik yüzme havuzunda bay ve bayan soyunma odaları ve duşları, engelli soyunma odaları ve duşları, antrenör odası, teknik oda ve mekanik tesisatlı üniteler bulunmaktadır.

Kursun ilk gününde minik kursiyerlerle tek tek ilgilenen Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, “Tesisimiz başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm Patnoslulara hizmet verecek. Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Sporun ve sporcunun her zaman yanında olduk.Gençlik ve Spor Bakanlığımız Ağrı’da spor alanında başarılı yatırımlara ve projelere imza atmıştır.Panos Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz bu kapsamdaki değerli yatırımlarımızdan biridir. Bu tesis ile çocuklarımız yüzme öğrenirken yeteneklileri de ortaya çıkarıp şampiyon sporcular yetiştirmek istiyoruz” dedi. – AĞRI

puturge-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu