Haber

Türkiye Gazze’ye Sağlık Malzemesi Gönderdi

TÜRKİYE, İsrail ablukası altındaki Gazze’ye çoğunluğu sağlık malzemesi olmak üzere 4 uçak dolusu yardım malzemesi gönderdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yardım paketlerinde tıbbi cihaz, tıbbi malzeme, ilaç ve jeneratörün yanı sıra kuvöz ve bebek maması gibi ekipmanların yer aldığını belirtti.

Gazze’ye ulaştırılmak üzere 4 uçakla Ankara’dan çoğunluğu sağlık malzemesi olmak üzere 4 uçak dolusu yardım gönderildi. Yardım malzemelerinin yüklendiği Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait 4 uçak, sabah saatlerinden itibaren birbiri ardına havalanarak Mısır’a doğru yola çıktı. Milli Savunma Bakanlığı, uçaklara yüklenen yardım malzemelerinin ve uçakların kalkışına ilişkin görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Gazze’ye giden uçaklarda tıbbi cihaz, tıbbi malzeme, ilaç ve jeneratör bulunduğunu belirtti. Koca, “Tıbbi cihazlar arasında acil müdahale ekipmanları, ameliyat masası, ameliyat lambası, anestezi cihazı, yoğun bakım yatağı gibi ameliyathane ekipmanları, monitör, vantilatör gibi ağır bakım cihazları ile ultrason, ekokardiyografi ve x gibi görüntüleme cihazları yer alıyor. -ray. Uçaklar bunları da Gazze’ye taşıyor.” Ayrıca engelli bebekler için kuvöz ve fototerapi cihazlarının yanı sıra bebeklerin bakım ve tedavisine yönelik mama, çok sayıda bebek bezi, çok sayıda hasta bezi, ilaç, tıbbi sarf malzeme, destek ve bakım malzemeleri gibi malzemeler de bulunuyor. hasta ve yaralıların yanı sıra savaştan etkilenenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Gönderilen yardımlar arasında travma geçiren hastalara yönelik ortopedik malzemeler de yer alıyor” dedi.

‘KARAYLA GAZZE’YE GÖNDERİLECEK’

Jeneratörlerin Gazze’nin en önemli ihtiyaçları arasında yer aldığını vurgulayan Koca, “Bu nedenle yardımlarımıza bir kısmı mobil, bir kısmı büyük olan jeneratörleri de dahil ettik. Gazze’ye yardım amaçlı yapılması planlanan tıbbi malzeme dolu 4 uçak ise bölgeye gönderildi. Mısır’dan kara yoluyla gönderildi.” “Gazze’ye gönderilecek. Milletimiz adına bu sorumluluğu yerine getirmekten mutluluk duyuyoruz. İnsani sorumluluğumuz burada bitmiyor. Daha fazlası var” dedi.

guneysuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu