Haber

Bursa’da Kemal Kılıçdaroğlu’nun pankartlarını asan 5 genç gözaltına alındı

ZEHRA MİLLER / SİBEL KAHRAMAN

bursa Türkiye’de Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun pankartlarını asan 5 genç gözaltına alındı. Bursa Emniyet Müdürlüğü önünde açıklama yapan CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, “Bugün baktığımızda birçok kamu kurumunda birçok noktada iktidar partisinin afişlerini görebiliyoruz. Adalet arzumuzu yeniden dile getiriyoruz. .İşler ortak paydada yürütülecekse herkese eşit davranılmalıdır.” 5 genç sözlerinin kasaya alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Bursa Osmangazi’de oy Çalışmaları kapsamında Hisar Kapısı ve Tophane duvarlarına CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Bahar size gelecek’ yazılı afişlerini asan 5 genç Kılıçdaroğlu Gönüllüsü sabahın erken saatlerinde gözaltına alındı. Sabah. Gözaltına alınanlar arasında Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Bursa İl Koordinatörü Aytaç Şahin’in de olduğu belirtildi. Gözaltına alınanlar, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde bulunan Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Gözaltının ardından CHP Bursa İl Başkanı Avukat Turgut Özkan, CHP Bursa Milletvekili Adayı Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, İl Emniyet Müdürlüğü’ne geldi.

“İŞLEMİN HUKUKSAL OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

İl Emniyet Müdürlüğü önünde açıklama yapan CHP Bursa İl Başkanı Avukat Turgut Özkan, şunları söyledi:

“Genel Önderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun afişlerini asmaya çalışan 5 arkadaşımız gözaltına alındı. Kendilerini ziyaret ettik. Biz de şikayetimizi yapacağız. Ama şimdilik arkadaşlarımızın ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmasını bekliyoruz. Daha sonra yasal süreçlere bakacağız. Arkadaşlarımız serbest bırakıldıktan sonra biz de gerekli şikayeti yapacağız.”

KUTULARIN SAHİBİ OLMAK İÇİN KAYIŞOĞLU’DAN ARAYIN

CHP Bursa Milletvekili Adayı Nurhayat Altaca Kayışoğlu, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak sürecin usulüne uygun, hukuka uygun, barış içinde yürütülmesi için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız. Tüm seçmenleri ve vatandaşları bir kez daha davet ediyoruz. Yeniden vatandaşlık misyonunu yerine getirmek için. Bire bir oylama süreci tamamlandıktan sonra bile elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Geri sayım sırasında herkesin oyuna bir kez daha sahip çıkmasını istiyoruz.”

“SEÇİMLERDE HERKESE EŞİT MUAMELE YAPILMALIDIR”

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

“Son 24 saate girdik. Çok gergin bir seçim süreci var. Ortamı daha fazla germeyi çok mantıklı bulmuyoruz. Yaklaşık bir buçuk aydır sahada olan teşkilatlarımız, çalışmalarına devam arkadaşlar gözaltına alındı ​​süreçleri devam ediyor ama bugün bir çok kamu kurumuna bakıyoruz bir çok noktada iktidar afişlerini de görebiliyoruz adalet talebimizi tekrar dile getiriyoruz. iş ortak paydada yürütülecek herkese eşit davranılmalı Bakın ben şu görüşü basın mensuplarıma göstermek istiyorum İznik Belediyesi bir kamu kurumudur Cumhurbaşkanlığı adayı afişi duruyor günlerce bir kamu kurumunda kaldık. Burada yetkililerin dikkatine sunuyoruz. İl başkanımız da aslında gerekli işlemleri yapacaklarını belirtti. Bizler de olayın takipçisiyiz.”

Gözaltına alınan 5 genç, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Kaynak: ANKA / Siyaset

bunyan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu